Világnézetünk alapjai

Blogs » Blog - 152ver » Világnézetünk alapjai
2023. 04. 26. 11:21 | Appeared: 393x
Talán nem érne külön reakcióblogot, amit exIM írt - de (nyilván jó okkal) nem lehet hozzászólni.
Talán még hozzászólást sem érne, de most filozofikus hangulatban vagyok.
Azzal kezdem, hogy teljesen egyetértek a bloggal, amire reagálok.
De....

Volt ugye egy régi szép tárgy az ántivilágban, az akkor soron levő államvallásról (a marxizmus-leninizmus), s ennek egyik bevezetője volt "világnézetünk alapjai". Középiskolában is.
(Egyetemen nem volt hozzá "szerencsém", Ronald Reagan elnök /régenkovboj/ (no meg vénQtecsör, Kohl, és a foltosfejű Gorbacsov, meg a nem említett kismesterek) kivezették a divatból.)
Világnézet tegnap, világnézet ma: aktuális államvallás.

Szóval amit exIM ír (kb.: "Aki hülye, haljon meg!"), az a józan paraszti ész megnyilvánulása.
Azonban kikezdi a ma aktuális államvallást (amit exIM nagyon udvariasan baszogat, bár ma már ez is karcosnak minősül).
Zárójelben megjegyzem, hogy régi kipróbált elvtársak kicsit többet gyakorolhatták a szocializmus gyakorlatának a kritikáját. De persze őbelőlük is előbb-utóbb vízi szállítási miniszter lett - ami a tarkónlövés előszobája volt a funkcionáriusok számára. Mint az közismert (Safranek...) :) .
zárójel bezárva.
Kikezdi, még akkor is, ha 3 nappal ezelőtti "ős-ok" blog írója veheti elsődlegesen és elsősorban magára.

Szóval kikezdi; Nem csak azért, mert sérti a véleménybuborékokat (safespacét), hanem azért is, mert ahonnan a logika szabadságra megy, ott minden és mindennek az ellenkezője levezethető.
A safespacét az eredeti blog (3 napja) is megsértette - az írója kimondta az ő saját igazságát. A blog és írója itt nem említhető, hiszen az író "nemszemély" lett.

Az igazság sokszor sértő, a féligazság még inkább. A safespace elvileg ez ellen véd. Azonban sokba kerül a safespace, és sokba az efféle (eféle?) államvallás.
A szabadság és az igazság elveszítésébe.
Játszani, megélni bizonyos vágyakat lehet safespace nélkül.
Még az igazság kimondása nélkül is.
Szabadság nélkül nem lehet.

------------
A másik dolog meg a végén a jótanács: "Ne kezdj instabil lelkibetegekkel!" (Alias: hisztis picsa).
No de ha én - általános alanyként - nem vagyok annyira értékes egyed, hogy másnál is szóba jöjjek, akkor mit tehetnék?
És különben is: mind az. Némileg másként, de mind. Te is, én is.
Normális az, akit nem ismerünk elég közelről.

Comments (0)


Noone has commented this blog entry.






 
We use cookies to provide security and user-friendly features when you visit our website as well as to collect statistical data. More information: Privacy Policy